הטיפול

במהלך השנים התמחתי בשורה של גישות טיפוליות (ראו רקע מקצועי). כולן הוכיחו את יעילותן ביצירת שיפור מהותי בחייהם של מטופלים רבים. לכל גישה דגשים ונסיבות התאמה משלה, ולעיתים אני משלב אלמנטים מכמה גישות בתוך טיפול. לאחר הכרות ראשונית בינינו והבנת הצורך שהוביל לפנייתכם, נוכל להעריך מהו סוג הטיפול המתאים ביותר עבורכם. 

מהלכו של הטיפול תלוי כמובן בסוג הקושי וביעדי הטיפול, ובכל מקרה שונה מאדם לאדם. ואולם, בדומה למחזור הנשימה המורכב משאיפה ונשיפה גם יחד, כל טיפול משלב העמקה בהיכרות עצמית והתקדמות להתחדשות ושינוי - שני היבטים משלימים בתהליך הכולל של התפתחות אישית.

מעבר לכך, ניתן לחלק טיפולים פסיכולוגיים לשני סוגים כלליים: טיפול ממוקד ו-ליווי פסיכולוגי.

הטיפול הממוקד נועד לעזור לכם להשיג יעד מסוים או להתמודד עם קושי ספציפי, כדוגמת החלטה מקצועית או אישית, התקפי חרדה ופאניקה, אפיזודה של דכדוך או דכאון, או התמודדות עם חוויית פרידה או אבל. טיפול שכזה הוא קצר יחסית, ובמקרים רבים קיימות גישות ברורות ויעילות להשגת מטרותיו. 

בעוד שטיפולים ממוקדים מתרכזים בסוגיה נבחרת ובפתרונה, ליווי פסיכולוגי מתייחס ביתר שאת לאדם בכללותו, ולהיכרות ושינוי של דפוסים אישיותיים הבאים לידי ביטוי במכלול חייו ויחסיו. בטיפול שכזה נקדיש מקום נרחב יותר לבירור והבנה של חוויות יומיומיות ומשמעותן האישית, להשלכות של אירועים ויחסים קודמים על החיים בהווה, ולמערכת היחסים שמתפתחת בינינו בתוך הטיפול. ליווי פסיכולוגי נועד לפתח את היכולות והמשאבים הנפשיים שלנו באופן שיאפשר לנו להגיע להבנה מעמיקה יותר של עצמנו ואחרים, לקיים מערכות יחסים מספקות יותר, להביא לידי מימוש את כישרונותינו ושאיפותינו, ולהעצים את החופש והגמישות שלנו בהתמודדות עם אתגרי החיים.